Міжнародний проєкт
Давно відома істина: молодь — наше майбутнє. А яким воно буде, залежить від виховання сучасного покоління. Молода людина, як губка, вбирає у себе все те, що її оточує, тому старше покоління має показувати гідний приклад для наслідування, ділитися досвідом та спрямовувати активність, запал і енергію молоді у правильне русло. У вихованні майбутнього покоління пріоритетними мають бути духовність, культура , мораль. Адже ці цінності є вічними і мають лежати в основі побудови демократичного європейського суспільства. Саме тому програма Крайового Об’єднання Райнланд м. Кельн «Молодь влаштовує майбутнє − міжнародні зустрічі молоді в місцях історичної пам’яті в Європі» об’єднала підлітків Німеччини та України, і, як показала практика, не даремно. Адже за 9 років плідної співпраці проект довів: є бажання – немає перешкод у налагодженні дружніх стосунків між країнами. Для того, щоб проект існував вагомий внесок зробили його керівники Клаус Ньорстерхойзер, Беате Хендгес, Брітта, Інга Акерман, Хельмут Браун, Брігіта Швайгер
Реалізація програми проекту юнаками та дівчатами двох країн почалася у 2010 році на Полтавщині, в українському селі Баранівка. Перше завдання, яке постало перед учнями професійних навчальних закладів та їх наставниками – облаштування доріжки до пам’ятника скорботної матері. За наступні роки співпраці учні зробили ще багато корисних справ: упорядкували пам’ятники Невідомому солдату та жертвам фашизму, виконали ремонтні роботи в школі і дитячому садочку, облаштували клумбу, звели сцену для артистів місцевого будинку культури. Усі ці завдання були різного рівня складності, та учні впорались. Але це лише частина проекту. Найважливіше – знайти спільну мову.
Приємно, що учні не тільки разом працювали, а й щовечора та у вихідні відпочивали. Легко, у невимушеній атмосфері, спілкуючись за допомогою міміки, жестів та посмішок, не відчуваючи мовного бар’єру, знайомилися з культурою, традиціями та менталітетом двох країн. Варто відзначити , що українські учні щороку відвідують Німеччину та мають змогу побачити, в яких виробничих майстернях навчаються їхні ровесники ,змістовно провести час у Європі.
У наш час дуже важливо знаходити спільну мову, вміти розв’язувати конфлікти, поважати один одного та вміти дружити, бо дружба між народами є запорукою миру, що для нас, українців, є актуальним. Саме вміння дружити яскраво з року в рік демонструють учасники проекту, тому можна з упевненістю сказати, що мости дружби та взаєморозуміння стають міцнішими . А це дає надію на гарні стосунки між нашими країнами. Кожен учасник проекту отримав певні знання, навички, має багаж цікавих історій, які ще довго можна згадувати і розповідати своїм друзям.
І це вже не просто проект, це – життя.